coaching energetyczny

Coaching w klasycznym tego słowa rozumieniu bez względu na to, czy pracujemy nad życiem zawodowym, dietą czy relacjami jest pracą nad umysłem. Wkładamy duży wysiłek, by zmienić nasze myśli, przekonania i w rezultacie zachowania. Po to by życie stało się lepsze. I tak się czasem dzieje. Czasem jednak nasz umysł powraca do starych wzorców. Dzieję się tak ponieważ są one silnie zakodowane w naszym życiowym programie. Na szczęście owo zakodowanie można zmienić.


Dynamika zmiany

Pierwszy krok polega na odkryciu prawdziwej intencji naszych dotychczasowych działań i zachowań. Także wzięcie odpowiedzialności za to co jest i to co będzie. Choć wygodnie jest myśleć, że ktoś lub coś odpowiada za nasze niepowodzenia, jedynie my mamy narzędzia do zmiany.

Krok drugi to okazja, by w bezpiecznych warunkach przy wyłączonym systemie ograniczeń, skontaktować się energetycznie z wymarzoną sytuacją. W tym celu towarzyszę bohaterowi spotkania w podróży w głąb siebie, istotę swoich uczuć, a nie wiecznych oczekiwań i niespełnień. Jeśli człowiek raz poczuje swoją siłę, trafi w to miejsce,potem już wie że może wszystko. To przejmujące transformujące uczucie.

Trzeci krok to spotkanie z oporem ponieważ racjonalny umysł tworzy zazwyczaj asekuracyjny scenariusz. Mówi: daj spokój, na co ty się porywasz. Warto świadomie poczuć emocje, pod którymi zawsze czai się lęk, jednak nie po to by mu ulec. 

Krok czwarty to przekodowanie. Nasze nawyki, traumy, ograniczenia, schematy, ograniczające przekonania są jedynie wytworem naszego osądu i przekonania, że istnieją. Gdy poczujemy, że tak właśnie jest pojawia się uczucie wewnętrznej mocy. 

Piąty krok to otwarcie na zmianę. Kiedy udaje się dotknąć prawdy w swoim wnętrzu, tej głębi kryjącej moc, nowe sytuacje w naszym życiu zaczynają się niemal samoistnie pojawiać. Wystarczy otwartość, bo właśnie może okazać się, że ktoś sprzedaje dom, o którym marzyłaś i stać cię na niego. Albo spotykasz kogoś, kto proponuje ci intratne zajęcie, dzięki któremu wyjedziesz w niespodziewaną podróż. Nasza zmiana energetyczna wpływa na materię, ponieważ nasze życie jest procesem negocjacji między nami a resztą wszechświata. Fizyka kwantowa skutecznie dowodzi, że nasze ciało i w ogóle nasza bytność tutaj jest w większym stopniu energią niż materią. Aby dokonać zmiany na poziomie energetycznym potrzebny jest wewnętrzny spokój, komunikacja na głębokim poziomie i zdefiniowanie właściwej drogi. Kolejne kroki coachingu energetycznego to umożliwiają.

Rezultatem jest osiągnięcie zaufania do siebie, do swojej intuicji, swoich wartości, wyborów, które nie płyną z logiki tylko z głębokiego umocowania w życiu. W tym stanie przestajemy się bać. Ograniczenia przestają nas blokować.