KREOWANIE SZCZĘŚCIA w świetle najnowszych badań naukowych…

Wszyscy pragną odnosić sukcesy, znaleźć dobrą miłość, żyć zdrowo i szczęśliwie. Czy osiągnięcie dobrostanu to życiowy fart, mądra strategia, a może przeznaczenie?

Również naukowców nurtują te pytania a co najważniejsze ich praca przynosi sensacyjne rezultaty! Odkrycia nowoczesnej neurobiologii i fizyki kwantowej zdają się wyjaśniać zagadkę udanego życia.


Oto najciekawsze wnioski z prac naukowców:

1.Jesteś nadajnikiem i odbiornikiem

Elektromagnetyczne pole serca i mózgu człowieka wysyła sygnały na podobieństwo fal radiowych. Fale te oprócz właściwości nadających mają również cechy magnetyczne. Z jednej strony wysyłamy więc do otoczenia informacje dotyczące naszych przekonań a jednocześnie sprawiamy, że to, w co głęboko wierzymy znajduje odzwierciedlenie w naszej rzeczywistości. „Przyciągamy” bowiem określone osoby i wydarzenia.

Powyższe informacje, publikowane przez biologów, pokrywają się z wiedzą, którą dostarcza nam fizyka kwantowa udowadniając, że świat ( a więc także człowiek ) jest zbudowany z wirów energii, które bezustannie obracają się i drgają. Każdy z nas emanuje swoim indywidualnym niewidocznym zapisem energetycznym. Ten zapis energetyczny poszukuje w otoczeniu fal odpowiadających jego zapisowi.

Jak to działa w praktyce? Jeśli np. pragniemy miłości ale nasze wewnętrzne przekonanie mówi, że miłość rani, mężczyźni, kobiety zdradzają itp. otrzymamy miłość w takiej właśnie formie – połączonej ze zdradą, zranieniem itp.

2.Możesz wpływać na swoją częstotliwość.

Zdaniem fizyka dr. Bena Johnsona człowiek generuje różne częstotliwości energii, poprzez swoje myśli. Choć nie możemy ich zobaczyć jednak odczuwamy poprzez wyraźny wpływ na swoje samopoczucie.

Myśli pozytywne i negatywne zasadniczo się różnią. Pozytywne czyli związane z miłością, radością czy wdzięcznością są wysoko naładowane energią życiową i działają na nas bardzo korzystnie, zaś negatywne wibrują niskimi częstotliwościami, które obniżają nasz potencjał. Najbardziej twórcze i zdrowe pole elektromagnetyczne wysyłają myśli związane z miłością, troską i czułością.

Fizycy kwantowi uważają też, że ludzka świadomość może mieć wpływ na materię, bo skoro wszystko, łącznie z materią, składa się z cząsteczek, one zaś mają zdolność komunikacji i wpływania na siebie.

Jak to działa w praktyce? Kiedy Twoje myśli są pełne pozytywnych uczuć podnosisz swój potencjał i komunikując się z innymi cząsteczkami o podobnej wibracji przyciągasz do siebie korzystne sytuacje itp.

3. Widzisz świat przez różowe lub ciemne okulary.

Naukowcy znaleźli dowody na to, że błony komórkowe naszego ciała odbierają bezpośrednie sygnały ze środowiska, następnie informacje te koordynowane są przez mózg. Odebrane sygnały zostają w specyficzny sposób przefiltrowane. Jak? O tym decyduje o tym proces naszego postrzegania, na który składają się doświadczenia i przekonania.

W zależności od tego, jakie założyliśmy filtry idziemy przez życie z poczuciem szczęścia i spełnienia lub frustracji, strachu, złości i niezaspokojenia, obwiniając o to świat. Proces ten wpływa na nasze kolejne życiowe wybory. Ma to więc fundamentalne znaczenie dla naszego losu. Dopóki bowiem nie zmienimy filtrów ( naszych przekonań ) nie doczekamy się upragnionej zmiany.

Jak to działa w praktyce? To tak jakbyś oglądał świat przez różowe lub ciemne okulary. Filtry, które zakładasz albo pozwalają ci widzieć świat jako przyjazny, zauważać dobre rzeczy, korzystne dla twojego rozwoju lub te, przez które świat wygląda brzydko i groźnie wywołując lęk niepokój.

4. Zmiana zawsze jest możliwa

Ograniczenia i skrzywienia w postrzeganiu świata, którym podlegamy istnieją jedynie w naszej głowie. Z pomocą przychodzi nam więc świadomy umysł. Część mózgu zwana korą przedczołową, jest ośrodkiem naszej wolnej woli.

Świadomy umysł wyposażony w zdolność autorefleksji to wspaniałe i potężne narzędzie. Co ważne jesteśmy w jego posiadaniu! To dzięki niemu potrafimy wyciągać wnioski z historii naszego życia, zauważyć każde nasze zaprogramowane zachowanie, ocenić je i w rezultacie podjąć decyzję o zmianie niekorzystnego dla nas przekonania lub nawyku. Świadomie planowanie oznacza możliwość zmieniania czekającej nas przyszłości.

Jak to działa w praktyce? Jeśli nawet masz obecnie na nosie ciemne okulary,twój świadomy umysł pozwoli ci zauważyć, że widzisz zniekształcony obraz świata. Wolna wola oznacza twój wybór. To ty decydujesz o tym, czy chcesz dalej żyć w taki sposób czy też postanawiasz zmienić swoje przekonania?

5. Ból emocjonalny to sygnały do zmiany przekonań.

Neuroprzekaźniki, hormony i neuropeptydy „transportują” negatywne myśli w obrębie całego organizmu, zwłaszcza do komórek układu odpornościowego. Gdy nie reagujemy na stres, ból emocjonalny w końcu popadamy w chorobę. Naukowcy posiadają dane, że ludzie, którzy skutecznie wygrali walkę z rakiem to ludzie, którzy zmienili swoje nawykowe, negatywne myślenie.

Ból emocjonalny, czyli cierpienie, którego doświadczamy w trudnych sytuacjach życiowych, trwając w toksycznej relacji, powtarzając negatywne doświadczenia itp - jest więc sygnałem do zmiany przekonań.

Jak to działa w praktyce? Jeśli ktoś ma np. silne przekonanie, że wszyscy, w których się zakocha ją/jego zdradzają, system biologiczny tej osoby będzie szukał potwierdzenia tej myśli w rzeczywistości ( czyli osoba ta będzie spotykała ludzi pasujących do jej wzorca myślowego). Konsekwencje to kolejne zawody miłosne i cierpienie. W ten sposób „komórki ciała” sygnalizują, że należy zmienić owo negatywne przekonanie.

To tylko garść naukowych wniosków ważnych dla kierunku, w którym rozwija się psychologia. Dzięki nim potrafimy coraz lepiej i skuteczniej kreować swoje szczęśliwe życie.

Jak pomóc szczęściu?

  • uświadom sobie, że to co niewidzialne czyli twoje myśli i uczucia mają fundamentalny wpływ na twoje szczęście
  • zwracaj na nie uwagę, nie tłum ich
  • wiedz, że nawet nie mówiąc ani słowa komunikujesz się z otoczeniem generując pozytywne bądź negatywne scenariusze
  • reaguj na sygnały, jeśli pojawia się bój emocjonalny odczytaj tę informację
  • dbaj o higienę psychiczną czyli świadomie wybieraj pozytywne myślenie
  • używaj swojego świadomego umysłu dla wyciągania wniosków i zmieniania przekonań, które ci szkodzą
  • stosuj pozytywne wizualizacje bo przyzwyczajają cię one do stanu, w którym wibrujesz pozytywną energią
  • skorzystaj z sesji energetycznego coachingu, http://www.joannagodecka.pl/coaching-energetyczny który pomaga w odnalezieniu negatywnych przekonań i zmianie ich na pozytywne.

Joanna Godecka


Jest to tekst mojego autorstwa opublikowany na Sympatia.pl http://sympatia.onet.pl/tips/experts/kreowanie-szczescia,5673527,experts-article-detail.html

Zapraszam na sesje terapeutyczne w nurcie TSR: www.joannagodecka.pl/sesje-indywidualne

A także na mój kanał w YouYube www.youtube.com/channel/UC2RHWRdHoRgwYPoZ7bg6JMw/feed?view_as=public

I stronę: www.joannagodecka.pl

oraz www.twojdobrycoach.pl