JAK ZAPOMNIEĆ O PORAŻKACH UCZUCIOWYCH...

https://www.youtube.com/watch?v=uJfVjjfychA

10 RAD JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA MIŁOŚĆ

Na świecie... maj! Czas wymarzony aby się zakochać. I nie ważne czy czekasz na swoją pierwsza miłość, czy jesteś singlem z odzysku. Te uniwersalne rady pozwolą Ci łatwiej nawiązać kontakt z otoczeniem.

1 – Znajdź swoje atuty

Usiądź wygodnie z notesem i długopisem i wypisz to wszystko z czego jesteś dumny/a, zadowolony/a, co u siebie cenisz? Mogą to być cechy charakteru, umiejętności ale i cechy fizyczne. Bądź ich świadomy/a. Obie płcie doceniają pewność siebie opartą na poczuciu własnej wartości. ( Nie mylić z zarozumialstwem ). To jest Twój kapitał, który wnosisz do nowej relacji.

2 – Poznaj swoje wady

Nie jesteś ideałem? Nie szkodzi. Ideały nie istnieją. A gdyby nawet, na dłuższą metę ktoś pozbawiony wad, może zamęczyć swoją poprawnością. Zastanów się jednak co z Twoich przyzwyczajeń i cech charakteru może stanowić blokadę dla rozwoju nowej znajomości. Jeśli wiesz co to takiego, neutralizujesz siłę ich wpływu. Jesteś na przykład jesteś osobą nieśmiałą, dawno nie otworzyłeś się przed nikim? Mając tego świadomość zawsze możesz powiedzieć drugiej stronie – „wybacz, nie jestem zbyt wylewny/a, to nie znaczy, że mi się nie podobasz”. To naprawdę działa.

3 – Znajdź przyjemność przebywania we własnym towarzystwie

Nie zakładaj, że lato jest piękne tylko wtedy, gdy idziesz z kimś pod rękę. Kiedy bardzo zależy Ci na znalezieniu partnera, na zrobieniu dobrego wrażenia, czasem wypadasz gorzej niż Cię na to stać. To tak jak w kultowym Kubusiu Puchatku. „Im bardziej Prosiaczek zaglądał do środka, tym bardziej Puchatka nie było”. Kiedy jest nam dobrze ze sobą, inni także czują się przy nas swobodni i zrelaksowani. Zastanów się co najbardziej lubisz robić i zadbaj o te atrakcje. Poza tym, kiedy jesteś w swoim żywiole prezentujesz się najbardziej atrakcyjnie. Niewymuszona swoboda to właśnie to!

4 - Nie próbuj wejść do tej samej rzeki

Nawet jeśli wciąż wspominasz jakieś wyjątkowo romantyczne przeszłe lato nie szukaj go już. To co było minęło. Otwórz się na przeżywanie a nie na wspominanie! A jeśli szukasz miłości przez Internet pamiętaj, że osoby, które w profilach zamieszczają swoje lekko przeterminowane fotki, już na wstępie tracą wiarygodność. Dlatego spójrz na siebie uczciwie ale życzliwie. I nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Taka gra sprawi, że obawiasz się konfrontacji. Co gorsza kreując fałszywy obraz, na spotkaniu w realu zwiększasz prawdziwe ryzyko rozczarowania z drugiej strony.

5 – Nadrób braki

Długa zima dała Ci się we znaki? Za dużo pracy, za mało ruchu? Jeśli czujesz, że Twoje mięśnie i skóra straciły sprężystość zadbaj o nie! Kobiety cenią sobie u mężczyzn dobrą prezencję i kondycję. Mężczyźni wolą zadbane i przez to, atrakcyjne panie. Z drugiej strony panowie nazbyt dumnie prężący muskuły i kobiety aż nazbyt wymuskane, wydają się zakochane… głównie we własnym odbiciu. Dlatego nie musisz wyciskać z siebie ostatnich potów na siłowni i godzinami przesiadywać u kosmetyczki. Dwa razy w tygodniu siatkówka, tenis, aerobic. Dobrze obcięte włosy, wypielęgnowane ręce i stopy. To już wystarczy.

6 – Poszerz horyzonty

Aby być interesującym dla nowo poznanej osoby, nie wystarczy opowiadać o, nawet najciekawszej, pracy. Jeśli czasem obawiasz, że nie masz dostatecznie ciekawych tematów do dyskusji - warto przeczytać kilka ciekawych książek, obejrzeć parę wartościowych filmów, wybrać się do teatru, na wystawę. Będziesz miał/a mnóstwo tematów do rozmowy a Twoje szare komórki tylko na tym zyskają.

7 – Ubranie też „mówi”

Tak zwane pierwsze wrażenie najczęściej przesądza o tym, czy jesteśmy przychylnie nastawieni do nowo poznanej osoby. Dlatego zanim wyjdziesz z domu – zdaj sobie sprawę jakie wrażenie robisz Ty. Jeśli ubierasz się super-elegancko, chcąc nie chcąc, stworzysz od razu pewien dystans, związany ze strojem formalnym. Jeśli ubierasz się zbyt swobodnie możesz wydawać się nonszalancki/a. Osoba, która bardzo mocno podkreśla walory fizyczne – staje się ( czasem nawet nieświadomie ) traktowana jak obiekt seksualny. Dlatego, szczególnie na randki, ubieraj się ze świadomością, jaki „komunikat” w ten sposób wysyłasz.

8 – Zmniejsz oczekiwania zwiększ ciekawość

Nigdy nie wiadomo jak potoczy się znajomość. Dlatego najlepiej zaczynać ją z mniejszą dozą oczekiwań na rzecz dobrego nastawienia i zdrowej ciekawości. Ta otwartość i prawdziwe zainteresowanie drugą stroną stwarza najlepsze warunki by się poznać. Jeśli nawet nie zakochacie się w sobie to jest szansa na dobre porozumienie i ciekawą znajomość. Każdy napotkany człowiek może czegoś Cię nauczyć, zwiększyć Twoje szanse na znalezienie miłości.

9 – Nie oceniaj a nie będziesz oceniany

Nowa osoba to zawsze ryzyko odrzucenia, dlatego poznawanie ludzi dla niektórych jest stresem. Zmień swój punkt widzenia. To, czy on/ona zachwyci się Tobą czy nie, nie zmienia w najmniejszym stopniu tego kim jesteś. Nie masz na to wpływu. Ocena innej osoby nigdy nie będzie obiektywna. Poza w istocie cierpimy z powodu własnych, nierealistycznych oczekiwań. Czy naprawdę uważasz, że wszystkim będziesz się podobać? Skup się więc na swoim dobrym samopoczuciu, na tym co masz do zaoferowania. Jeśli i Ty powstrzymasz się od formułowania negatywnych ocen dotyczących drugiej strony staniesz się w konsekwencji dużo swobodniejszy/a.

10 – Znajdź w tym fan…

Kiedy spojrzysz na kwestię poszukiwania partnera nie jak na skutek samotności ale jak na okazję do rozpoczęcia nowego etapu i otworzysz się na zmiany – zrozumiesz, że najlepsze przed Tobą. Sformułuj swoje oczekiwania. Zdefiniuj czego oczekujesz od życia i od partnerka. Wiedząc czego i kogo szukasz, zwiększasz swoje szanse ma sukces.

Na zakończenie, krótka zabawna rada z książki profesora Richarda Wiesemana „59 sekund”, bardzo przydatna na wakacjach. Jeśli chcesz kogoś szybko poznać spytaj go, jakie ma zwierzę. Otóż właściciele rybek są najszczęśliwsi, psów – najweselsi, kotów wrażliwi i godni zaufania a gadów najbardziej niezależni. A jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej poproś aby opisali swego podopiecznego, ponieważ osobowość zwierzaków odzwierciedla osobowość opiekuna.

Joanna GodeckaJest to tekst mojego autorstwa opublikowany na Sympatia.pl

Zapraszam na sesje terapeutyczne w nurcie TSR:

www.joannagodecka.pl/sesje-indywidualne

A także na mój kanał w YouYube www.youtube.com/channel/UC2RHWRdHoRgwYPoZ7bg6JMw/feed?view_as=public

I stronę: www.joannagodecka.pl

oraz www.twojdobrycoach.pl