ASTROLOGIA NIE JEST GŁUPIA


Wiecie co? Pod moim poprzednim felietonem ktoś umieścił komentarz, który zainspirował mnie do napisania tego tekstu. Oto ów komentarz:
„Przeczytałem Pani tekst z pełnym zrozumieniem i gdy już miałem o Panie takie dobre zdanie, klikam w link na końcu tekstu a tu dorabia Pani na horoskopach.  Balsamujmy rozczarowania....”

Jaki z tego wniosek? Nie ważne kim, jesteś, co piszesz, twoje słowa tracą sens, kiedy okazuje się, że zajmujesz się astrologią a co najgorsze piszesz horoskopy. Autor komentarza ocenia rzeczywistość nieobiektywnie ale przez pryzmat uprzedzenia.

Ale nie oto mi chodzi. Problemem jest raczej to co stało się z Astrologią i jej obliczem.
Kochani! Lubicie czytać horoskopy co ujawniają wszelkie badania statystyczne. Ja, zanim zaczęłam interesować się Astrologią profesjonalnie także je czytałam i ani trochę się tego nie wstydzę.
Sęk w tym, że kiedy zaczynałam zagłębiać się w ten temat - Astrologia była czymś intelektualnym i elitarnym - obecnie stała się straganem z tandetą. Odkąd w większości mediów liczy się tylko cena - czytaj pisze ten, kto pisze najtaniej - nic dziwnego, że do pisania horoskopów zabrały się osoby nie mające pojęcia ani o zasadach Astrologii ani też podstawowej znajomości języka polskiego. Przeglądam czasem to i owo z zawodowej ciekawości i aż boli! Jedno zdanie zaprzecza drugiemu, same oczywistości typu zbliża się weekend to sobie odpoczniesz, zdania zbudowane prymitywnie i bez śladu polotu - słowem żenujący bełkot. Ale to nie Astrologia jest głupia tylko te pseudohoroskopy. Zeszpecić i ośmieszyć można wszystko
Czemu więc dalej je pisuję? Rozwijam się, studiuję inne dziedziny ale  szkoda pozwolić by to co dawało mi kiedyś frajdę stało się całkiem bezwartościowe. Popularyzacja astrologii jest czymś naturalnym. Leszek Weres kiedyś powiedział mi, "wiesz Joanna byłem zły, kiedy zobaczyłem, że piszesz horoskopy, ale po chwili zrozumiałem, że kto niby ma je pisać jeśli nie Ty? To muszą być osoby, które znają kuchnię Astrologii."
Słowem horoskopy były i będą ale dlaczego mają być bezsensowne!??? Staram się pokazać, że mogą one dawać do myślenia i być inspiracją.
Pamiętajcie, że to Wy decydujecie co czytacie. Horoskopy gazetowe są pewnego rodzaju rozrywką i uogólnieniem ale także mogą być pisane inteligentnie i z sensem. Jeśli Wam nie przeszkadza mierna jakość tekstów, wydawcy tym bardziej. Jest wiele osób zajmujących się dziedzinami ezoterycznymi, które to osoby są wykształcone, obiektywnie coś sobą prezentują, nie mają odlotu ale jest także mnóstwo żenujących indywiduów i ich produktów.
Wobec tego pytanie.
CO WOLICIE WY – CZYTELNICY?