ABRAKADABRA, HOKUS POKUS!

„Joanno, spotykam się z chłopakiem, który chyba nie czuje do mnie tego co ja do niego. Czasem nie dzwoni tydzień albo dwa i nie odbiera moich telefonów. A potem nagle odzywa się i jest cudownie. Rzuć miłosne zaklęcie tak żeby był mój i żeby zakochał się we mnie tak jak ja w nim! „– Sylwia

Wow!… dlaczego nigdy wcześniej nie wpadłam na ten pomysł? Ktoś mnie nie kocha – szast prast, macham różdżką, tylko dyskretnie żeby się nie zorientował, i mam już na palcu zaręczynowy pierścionek. Potrzebuję gotówki – mamroczę pod nosem kilka tajemniczych zaklęć  i pędzę do bankomatu po wypłatę! Świat jest piękny!!!

Kochani nic z tego. Proste rozwiązania istnieją tylko w teorii lub w Akademii Pana Kleksa.
Ale nie powiem, że „czary” nie istnieją. Kiedy amerykański psychiatra twórca coachingu, Milton Erickson był nastolatkiem zapadł na chorobę Heinego- Medina. Został całkowicie sparaliżowany. Wyobrażacie sobie jak to jest mieć 15 lat i móc poruszać tylko oczami? Medycyna w latach 30-stych była zupełnie bezradna.  Rodzina przeniosła więc łóżko do kuchni aby mógł być blisko swojej matki, która krzątała się tam opiekując się jednocześnie nowo narodzoną siostrą chłopca. Milton marzył, by kiedyś wstać o własnych siłach i z tęsknotą obserwował swoją maleńka siostrę jak uczy się koordynacji ruchów, dźwiga główkę… On sam zaczął intensywnie wyobrażać sobie, że też może się poruszać. Robił to codziennie. Spędzał długie godziny na wyobrażaniu sobie, że ciało słucha go, aż… poczuł, że coś się zaczyna w nim dziać.  Z jeszcze większą energią i wiarą powtarzał swoje ćwiczenia. Po dwóch latach Milton wstał z łóżka i choć chodził o kulach lekarze uznali to za cud!  Współczesna medycyna potrafi to wytłumaczyć. Intensywna wizualizacja spowodowała odbudowę uszkodzonych ścieżek nerwowych.
Milton Erickson wykorzystał swoje własne doświadczenia i został przewodnikiem wszystkich tych, którzy chcą spełniać swoje marzenia, wyzwalać się z problemów, żyć szczęśliwie i nie boją się pracy. Uświadomienie celu, wizualizacja, transformujące rozmowy, konsekwencja są elementem tych czarodziejskich zmian. Tylko takie czary znam i tylko w takie czary wierzę :)